Kaggle

Kaggle_logo

https://www.kaggle.com

Kaggle je webová platforma pro analytiky. Zde je možné se opravdu hodně naučit, hlavním tématem je strojové učení, Big Data, analýza dat.

Zde můžete sledovat, jak ostatní analytici řešili nějaký datový problém, můžete hlasovat, jak vám jeho vysvětlení pomohlo, můžete si jeho řešení zkopírovat a pak ho dále rozpracovat, můžete o řešení diskutovat s ostatními kolegy, apod. Aktivitou vám roste úroveň – od novice po mistra. Můžete mít následovníky (followers), apod.

Kernel_sample

Kaggle je také velmi zajímavý tím, že jakákoli firma, nebo organizace, může vyhlásit soutěž, z cílem vyřešit nějaký analytický problém. Firma poskytne data, popis situace, zadání + cíl, a hodnotící kritéria. Do této soutěže je možné se přihlásit, a své řešení publikovat. Výherci pak mohou získat vypsanou odměnu, která může být až v řádu milionu amerických dolarů.

Řešení, která jsou publikovaná, či diskutovaná v Kagglu, je možné spustit – většina řešení je publikovaná jako aktivní Jupyter Notebook, notebooky jsou psány buď v Pythonu, nebo v jazyce R. (viz informace o Jupyter Notebooku ***LINK***).

Jak s Kagglem (pro začátek) pracovat

Např. můžete hledat téma „predikce fluktuace zaměstnanců“ a najít k němu řadu publikovaných řešení. Pak si vyberete tři nejlépe hodnocená řešení, ta si otevřete, spustíte, a pokud pro vás budou zajímavé, můžete si je zkopírovat to vlastní verze, a na té pak pracovat. Výsledek si můžete stáhnout a použít ve svém lokálním Jupyter Notebooku, případně zavést do svého analytického scénáře, či projektu.

Kaggle však obsahuje i školící materiály, nejvíce přínosná mi přijdou vysvětlení nějaké problematiky, provedená formou (často bohatě komentovaného) Jupyter notebooku.

Příklady z Kagglu

Soutěž – vyhlásil Bosch – Kaggle – Bosch

Školící notebooky

Data analysis with Pandas

Dimensionality reduction

Datasety pro poučení a „na hraní“

HR data

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s